Santose Jalgpallikooli poisid osalesid turniiril Soomes

Nagu juba traditsiooniks on saanud, käisid noored Santose vutimehed suvisel turniiril välismaal. Seekord osalesid 2004, 2007 ja 2008 vanusegruppide võistkonnad möödunud nädalal Soomes Turu linnas toimunud rahvusvahelisel jalgpalliturniiril Aura Cup 2017.

Neljapäeval alanud turniir kestis pühapäevani ja selle ajaga said poisid maha pidada 6-7 mängu. Rahvusvaheline seltskond oli turniiril vastas seekordki. Lisaks Soome võistkondadele mängiti võistkondadega Valgevenest, Leedust, Poolast ja Venemaalt. Kui tantsu- ja laulupeolised said samal ajal vihma tunda, siis ilma üle turniiri ajal kurta ei saanud. Ainuke mille võb välja tuua on reedene kõva tuul, kus kohati tundus palli söötmine ja vastu tuult jooksmine justkui jookseks ja lööks vastu seina.

Parima tulemuse valmistas turniiril 2008 poiste võistkond, kes saavutas 5. koha. 2004 ja 2007 poiste laeks jäi seekord 10. kohad. 2007 grupi treener Anti Kangur märkis, et tegu oli poistele täiesti uue kogemusega, sest mängu tuli suluseisu reegel: “Suluseisu reegel tuleb meie poistel mängu alles järgmisel aastal, kuid sellel turniiril saime seda natukene juba tundma õppida. Ütleks, et õppisime ruttu. Poisid on piisavalt telekast jalakt ja FIFA videomängu mänginud ja saavad sellest suluseisu reeglist kenasti aru.”

Santose Jalgpallikool tänab omakorda kõiki lapsevanemaid kes tulid poistega turniirile kaasa ja aitasid treeneritel seda armeed ohjata!

Jalgpall südames!