Mika ja Contra – Pühakutekummardajad

Endine FC Santose noortetreener ja nüüd pigem tuntud kui Tartu Linnakirjanik Mika Keränen on võtnud sõbra Contra punti, et Santose esindusmeeskonna mängudel südamega punavalgetele kaasa elada. 

Mika ja Contra (Margus Konnula) on Santose fänne tribüünidel naerutanud ja kaasa tõmmanud juba mitu aastat. Käis Mika ju ka 2014. aastal meeskonna ainukese fännina Trömsos, kus Santos mängis Euroopa Liiga esimest kvalifikatsiooniringi. Selles aastal tuli aga mõte luua väike fännirühmitus “Pühakutekummardajad” mis otseselt viitab meie klubi nimele Santos.

“Mõte tekkis sellest, et teistel klubidel on ka. Aga see on ikka selline huumoriprismaga fännlus, sest mina ja Contra oleme need kummardajad. “Vaatame, palju meiega liitub!”

“Me oleme sellised napakad, et lihtsalt lõugame, kui on tuju ja oleme tasa, kui ei jaksa karjuda. Tore on see, et kui me päris vait oleme, toksab keegi ikka õlale, et laulame ka. Nii et mõned lastevanemad on ka ikka tribüünidel valmis mõirgama. Kui ma vaatan mängu, ega ma eriti ei mõtle, kas ümberringi on 5 või 50000 fänni.”

“Suuremat eesmärki pole hetkel, aga võib küll öelda, et hakkame valmistuma meistriliiga minekuks. Kui Santos jõuab nii kaugele. Kas see aasta juba, eks näeb. Aga siis, kui Santos mängib meistriliigas, vaataks küll kuskil pubis võõrsilmänge. Mul nimelt pole telekat, ja Contral ka Tartus pole.”Lõpetuseks uurisime Mikalt, et milliseks võiks kujuneda Santose hooaeg Esiliigas ja vastus oli vägagi konkreetne:

“Santos võidab Esiliiga!”

Mika üleskutse facebookis:

“Teadmiseks kõigile Pühakutekummardajatele, et kohtume neljandal kell neli Sepalinnas. Kui ilm on jalkaliidu reeglite järgi liiga külm ja mäng jääb ära, luban, et mängime Contraga kasvõi kahekesi Elva fännide vastu!”

“Kui Sa veel pole kummardaja, liitu! Pühakutekummardajatega. Piisab, kui ütled kommentaarides, et oled ka… Pühakutekummardajad on FC Tartu Santose fänniklubi. Liikmemaksu pole, kasu sellest liikmelisusest ka teadaolevatel andmetel pole olnud, aga kes teab… Aga kummardada saab. Tartu Santost. Liikmeid on hetkel 2. Mina ja Contra.”

Liitu FC Santos vs FC Elva facebooki üritusega siit: https://www.facebook.com/events/857503447786602/