Markus Soometsa siirdumisest Itaaliasse täitus aasta

FC Santos Jalgpalliklubi jaoks jääb 1.veebruar alatiseks väga erilise tähendusega ajaloo kaante vahele – Markus Soomets siirdus Itaalia tippklubi U.C. Sampdoria ridadesse. 

Täpselt aasta tagasi raputati Eesti jalgpallimaastiku pommuudisega Santose noormängija siirdumisest Itaalia absoluutse tippklubi U.C. Sampdoria ridadesse. Esindusmeeskonna õhku on Markus siiani saanud hingata vaid treeningutel, kui noortele on antakse vahepeal võimalus oma iidolitega koos trenni teha. Märtsi alguses oma 19 aastas sünnipäeva tähistav Markus kuulub oma Sampdoria akateemia kõige vanemate poiste võistkonda ehk U19 võistkonda,  mis mängib Primavera 1 liigas ja kuulutakse keskmikute hulka. Tagasivaadates pole möödund aasta lihtne olnud, sest konkurents mänguajale on äärmiselt tihe.

“Sampdoria on selle ühe aastaga õpetanud mulle palju. See on olnud silmaringi arendav ja õpetlik aasta, eriti just professionaalse sportlase elu silmas pidades.” vaatab Markus möödunud aastale tagasi. “Itaalias olles näen ma igapäevaselt, kui tihe konkurents on maailmas ning kui palju higi, verd ja pisaraid peab valama, et samm kõrgemale jõuda. Ka pealtnäha kõige lihtsamad tegurid mängivad suurt rolli, olgu selleks siis öörahu, toitumine või treeningujärgne venitus/taastus. Kuna klubi on sportlaste jaoks koik ette-taha ära teinud, siis meil tulebki ainult pühenduda treeningutele, anda endast parim ja nautida jalgpalli!”

Kindlasti jääb möödunud nädalavahetus Markusele endale pikalt meelde, sest meeldejäävas 4:0 võidumängus Juventuse eakaaslaste üle lõi Markus oma esimese värava võistkonna eest. Selle hea emotsiooniga sõidetakse homme külla Milano Internatzionale eakaaslastele.

Ka praegustele FC Santose noortele on Markusel oma sõnum: “Tähtsamast tähtsam on teha endale selgeks oma prioriteedid ning investeerida endasse. Kui teha, siis sajaga, sest pool-kõvaga ei jõua kuhugi!”