Lõppes rahvusvaheline noorte jalgpalliturniir Tartu Santos Cup 2018

Iga-aastane ja võib öelda ka, et traditsiooniline noorte rahvusvaheline jalgpalliturniir Tartu Santos Cup 2018 sai möödunud nädalavahetusel oma lõppvaatuse olles noori jalgpallisõpru kostitanud 3 nädalavahetust järjest. 

“Kokkuvõttes saab ikka rahul olla!” on peakorraldajad Jaano Poomre ja Anti Kangur peale turniiri positiivsed. “Kõiki asju tahaks loomulikult veel paremini teha ja kõikidele lastele/treeneritele/lapsevanematele võimalikult head tingimused ja elamused pakkuda, aga usume et praegune on täitsa tipp-topp tasemel.”

“Võttes arvesse eelmiste turniiride tagasisidet, siis suurima muudatusena uuendasime enda kohtunike osakonda ja võime kindlalt väita, et oli õige otsus! Meil on olemas väga kogenud kohtuniku näol peakohtunik, kes omakorda koordineerib kõiki ülejäänud kohtunikke. Kokkuvõttes tõstis see kvaliteeti kõvasti! Ütleme nii, et selles vallas “põlemist” enam polnud.”

“Head meelt teeb loomulikult ka osalenud võistkondade arv, mis jäi 109 võistkonna peale. Ja sellest omakorda koguni 52 võistkonda tuli välisriikidest. Just see number teeb headmeelt, et võistkonnad Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Valgevenest ja

Severnaja Dvina 2008

Venemaalt said kokku siin Tartus! Näiteks Severnaja Dvina 2008 poisid tulid kohale 2000km kauguselt, see on vägev!”

“Üle paari aasta toimus turniir ka tüdrukutele, mille me üritame kasvatada suuremaks ja selliseks, et igal aastal meil turniir tüdrukutele ka toimuks.”

“Aga loomulikult on asju mis vajavad ka järelaitamist… Kui nüüd võtta just seda Severnaja Dvina 2008 poiste tulekut 2000km kauguselt, siis ei suutnud oma satse kokku saada mõni kohalik võistkond ja oma loobumisest teatati alles siis kui ajakavad valmis on. Selline asi on korralik peavalu, aga paraku on see asi, millega me peame lihtsalt arvestama…”

“Järgmiseks aastaks oleme sunnitud oma turniiri kuupäevi ka reformima ja katsetama, sest tänavu sügisel oli palju ärakukkumist just pika Eesti meistrivõistluste kalendri tõttu. Taaskord asi millega peame tulevikus arvestama.”

“Tahaksime rohkem ka vabatahtlike näol oma turniiri kajastamist parandada. Kui me leiaksime kusagilt need tublid noored, kes oleksid nõus tegema pilte ja videosi ning need postitama sotsiaalmeediasse. Ühe turniiri turundamisel on korralik sotsiaalmeedia ja kodulehe olemasolu väga tähtis, sest “põrsas kotis” turniirile keegi tulla ei taha. Eriti tähtis on see, kui me tahame siia saada võistkondi Soomest, Rootsist või Lääne-Euroopast.”