Lõppes rahvusvaheline jalgpalliturniir Hillar Otto Memorial 2017

Möödunud nädalavahetusel lõppes legendaarse jalgpallitreener Hillar Otto auks korraldatud sama nimeline rahvuvaheline noorte jalgpalliturniir, mis tõi Annelinna ja Tamme kunstmurustaadionile kolme nädalavahetuse jooksul kokku 94 võistkonda.

Viimasel nädalavahetusel läksid võistlustulle kõige nooremad ehk 2007, 2008 ja 2009 sünniaastaga poiste võistkonnad. Vaatamata ilmataadi krutskitele jätkus möllu nii väljakutele, kui ka väljakute äärde. Terve turniiri jooksul said noored vutimehed tunda tõelist kaasaelamist oma poolehoidjate poolt ja seda eriti just välismaalaste poolt.

Viimase turniiri nädalavahetuse medalid jagunesid järgnevalt: 

2009: I  Mazeikiu SM (Leedu), II Strela Pskov (Venemaa), III  Põlva Lootos

2008: I Merkuur Juunior, II Fortuna Minsk (Valgevene), III Marupes (Läti)

2007: I Rakvere Tarvas, II Pskov 747 (Venemaa), III Strela Pskov II (Venemaa)

Parima Santose Jalgpallikooli tulemuse hoolitses tänavusel turniiril Egert Sultsi ja Ermo Ojaste poolt juhendatav 2006 grupp, kes võitis oma vanuseklassis kuldmedalid.

Turniiri peakorraldaja Jaano Poomre võtab tänavuse Hillar Otto Memoriali kokku: “Käesoleva aasta turniir läks suhteliselt rahulikult. Ootasime rohkem külalisi välismaalt, aga kahjuks ei vastanud osalejate arv meie ootustele. Peame selles osas tulevikus rohkem tööd tegema, et tagada osalejatele kvaliteetset turniiri. Samas ei saa öelda, et Hillar Otto Memorial oleks ebaõnnestunud, kuna sellel aastal osales üle 45 võiskonna väljastpoolt Eestit. Suurem osa meie osalejatest olid turniiriga rahul, aga oli ka neid, kes nägid puudujääke meie kohtunike töös. Me analüüsime seda ja anname endast parima, et antud valdkond viia kõrgemale tasemele.”

Sügisene Tartu Santos Cup 2017

“Juba septembri lõpus ootab meid järjekordne Tartu Santos Cup. Selle turniiriga on meil suured ootused ning  juba praegu teeme väga aktiivselt tööd selle nimel. Kindlasti on sügisel oodata suurt arvu külastajaid Soomest, näiteks eelmisel aastal oli neid umbes 30 võistkonda.” lisab Poomre. “Samas on meil plaanis kutsuda  ka tuntud nimedega võistkondi. Praegu käivad meil läbirääkimised Zenidiga Peterburist ja Dünamo Kieviga. Lisaks on eesmärgiks saada meie turniirile klubisid Rootsist.”

Jalgpall südames!