Liigavõitjate finaalmängu järelkaja

Laupäeval, 2. novembril kohtusid Tamme staadioni peaareenil II liiga põhi/ida võitja Maardu FC Starbunker ja II liiga lõuna/lääne võitja FC Santos Tartu. Närviliseks kujunenud mängu võitis FC Santos Tartu tulemusega 2:1.

Finaalmäng kujunes vägagi võitluslikuks ja emotsionaalseks.

Võimalustevase esimese poolaja võitis Maardu FC Starbunker 1:0, kui 25 minutil lahendas kontrarünnaku Vadim Šalabai. Pärast kaotusseisu jäämist ärkas ka FC Santos ning prooviti enne pooajavilet viik jalule seada, kuid vaheajale mindi siiski 0:1 kaotusseisus.

Teiseks poolajaks oli kodumeeskond teinud omad järeldused ning mänguohjad haarati kohe esimestel minutitel. Järgemööda loodi mitmeid ohtlikke väravavõimalusi, kuid võimalusteks need ainult jäidki. Alles 62. minutil suudeti viigivärav lüüa, kui värava eest läbi tulnud söödu realiseeris meeskonna kapten Taavi Vellemaa. Sellest sai FC Santos indu juurde ning jätkati marulist ründamist. Võit vormistati 87. minutil, kui liiga resultatiivseim mängija Alar Alve nurgalöögi peaga väravasse suunas.

Rohkem väravaid mängus ei löödud ning finaalivõit jäeti Tartusse.

FC Santos Tartu peatreener Mikk Laasi komeentaar mängust: “Viimasest mängust nii positiivseid kui negatiivseid emotsioone. Oli näha, et viimases mängus on mängijad juba natuke väsinud ja olukordade realiseerimistega oli ka raskusi. Õnneks suutsime ennast lõpus kokku võtta ja kaotusseisust välja tulla. Usun, et tähtis on ikkagi see, et oleme II liiga võitjad. Tänud ka publikule, kes tulid juba kell 10 hommikul staadionile!”

FC Santos Tartu finaali parim mängija Tavio Idavainu mängujärgne kommentaar: “Vastane oli nagu arvata oli esimesel poolajal tehniline ja osav kontrarünnakutel, kuid meie teise poolaja pidev üleväljapressing väsitas neid piisavalt ning nad ei suutnud enam nii teravad meie poolel olla. Meeskond suutis hoida tempo kõrgel ja see tõi lõpuks ka need kaks vajalikku väravat. Vastane väärib samuti kohta esiliiga B-s kindlasti!”

Koosseis: Siim Säesk, Kaarel Kallandi, Jaanus Võrno, Siim Valtna, Mihkel Mikheim, Taivo Idavain, Timo Teniste, Marko Sonn, Taavi Vellemaa, Alar Alve, Mikk Laas.
Vahetusest sekkusid Kaspar Kohler, Ivar Sova ja Robert Pluum.