Klubist

Santos CupFC Santos on kiiresti arenev Lõuna-Eesti suurim jalgpalliklubi, mis avati 2006. aasta märtsis. Klubil on kaks suunda: tervise- ja tippsport, s.t lastele pakutakse võimalust tegeleda nii tervise- kui ka tippspordiga.

FC Santose eesmärk on jagada lastele oskusi ja teadmisi jalgpallialal, mis arendab neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning seeläbi olla tulemustele avatud ja edendada efektiivselt Lõuna-Eesti jalgpalli.

Klubis treenib üle 700 (3–16 a) lapse, treeningud viiakse läbi Tartu erinevates linnajagudes ja Tartu maakonnas.

FC Santose treeningute eesmärk tervisespordis on tutvustada huvilistele jalgpalli ning arendada neis koordinatsiooni- ja liikumisvõimet, mida tulevikus sportimisel vaja läheb. Lisaks füüsilisele tegevusele õpib laps treeningutel arvestama teistega ning olema õigel ajal õiges kohas, mis loob head eelised grupitööks. FC Santose treeningud on kaasahaaravad ja lõbusad, mis äratavad lastes üha enam sportimise vastu huvi. Samuti on treeningutesse sisse viidud mängulisust ja lapsesõbralikkust.

Treeningute eesmärk tippspordis on arendada ja õpetada sportlasi kasutama oma parimaid eeldusi ja oskusi nii, et nad jõuaksid Eesti koondisesse ja välismaa tippklubidesse.

FC Santos korraldab igal aastal oma liikmetele hulgaliselt võistlusi (turniire), laagreid ja mitmeid muid üritusi. Suuremateks üritusteks on noorte rahvusvaheline kevad- ja sügisturniir (ühel turniiril osaleb 100–120 võistkonda 6–8 riigist).

Sõprussidemed on loodud Riia Skonto, Vilniuse Žalgirise, HJK ja GBK (Soome), Amsterdami Ajaxi (Holland), Luton Town’i ja Histon FC (Inglismaa) jt klubidega.

FC Santose eripäraks on väiksearvulised treeninggrupid, kus viiakse treeninguid läbi ühe või kahe ja vajadusel enama treeneri juhendamisel, mis annab võimaluse läheneda igale lapsele individuaalselt. FC Santose eelisteks on professionaalsed treenerid ning lapsesõbralikud treeningmeetodid.