Karikafinaalist avaringi fiaskoni

FC Santose esindusmeeskond alustab juuli viimasel kolmapäeval (26.07) teekonda Evald Tipneri nimelistel karikavõistlustel. Just seoses nende võistlustega on paljudel punavalgetega seoses meeles kindlasti väga soojad mälestused. Enne esimest tänavust karikamängu teeme kerge tagasivaate kuidas karikasarjas läinud on. 

Praegune FC Santose nimeline esindusmeeskond tegi oma debüüthooaja punavalgetes vormides 2013 aastal, kui tol hetkel alustati liigapüramiidil üles poole pürgimist II liigast. Kes veel ei teadnud, siis koht II liigas võeti üle aasta varem selle koha endale lunastanud Tartu harrastajate võistkonna Tartu Quattromed asemele. Tegelikkuses muutusid vaid võistkonna nimi ja õigused, sest mängijad jäid enamuses samaks.

Evald Tipneri karikasarja 2013/2014 hooaeg ajalooline

FC Santose nimeline meeskond tegi oma esimese mängu karikasarjas samuti 2013 aastal ning kui oleks keegi ette öelnud milliseks Evald Tipneri karikasarja 2013/2014 hooaeg punavalgetele kujuneb, oldaks ta kindlasti välja naerdud. Aga juba avaringis suudeti teha kerge üllatus, kui 3:1 tulemusega alistati Vändra JK Vapruse meeskond (tol hetkel asus Vändra Vaprus kaks liigataset kõrgemal Esiliigas). Järgmises ringis sõideti 8:0 tulemusega üle rahvaliiga meeskonnast Tartu JK Tehased. Edasi 1/16 finaal läks aga  juba karmiks, sest vastaseks loositi ei keegi muu kui narvalaste au ja uhkus JK Narva Trans. Edasipääsu ühe tuntuima Eesti jalgpalliklubi vastu uskusid vist ainult punavalgete mängijad ise. 7.augustil 2013 raputati tervet Eesti jalgpallimaastikku, kui pärast 120 minutit jalgpalliplatsil jäi tabloole 0:0 viik. Tuli lüüa penalteid ja sellega said Santose mehed suurepäraselt hakkama realiseerides kõik 5 löödud penaltit narvakate 3 vastu. Järgnev 1/8 finaal tõi taaskord vastaseks meeskonna, kes asus mitme pügala võrra kõrgemal liigatasemel. Vastaseks saadi tol hektel Esiliigas mänginud Kiviõli FC Irbise kellele köeti võõrsil 11:0 saun. Hooaeg 2013 lõppes II liiga võitjatena ning edasipääs kindlustati ka Esiliiga B-sse.

Veerandfinaali koht käes ja karikasarjaga mindi edasi 2014 aasta kevadel. Santose esindus oli vahepeal teinud mitmeid täiendusi Siim Roopsi ning ukrainlaste Yuriy Flyaki ja Yuriy Vereshchaki näol. Veerandfinaali vastaseks “vana tuttav” FC Kuressaare, keda suudeti võõrsil 3:1 võita. Ja omalegi märkamatult oli Santose esindusmeeskond jõudnud karikavõistlustel juba poolfinaali. Nüüd jäädi loosiõnne ootama, sest võimalikud vastased olid liigakaalsane HÜJK Emmaste, Tallinna FC Infonet ja värske Eesti meister Tallinna FC Levadia. Loomulikult loodeti vältida viimast kahte vastast ja ajaloolisse karikafinaali loodeti saada HÜJK Emmaste alistamisega. Loosiõnn naeratas tõesti ja poolfinaalis kohtutigi Emmaste esindusega. Juba parajalt pingelise ja elektrit täis mängus võttis Santose esindus 3:1 võidu. PUNAVALGED OLID KARIKAFINAALIS! Ja see ei olnud veel kõik, sest finaali jõudis ka Tallinna FC Levadia, kes oli eelneval hooaja võitnud Eesti meistritiitli ja sellega koha ka Meitrite liiga eelringis kindlustanud. Aga Euroopa Liiga kohti jagati tol hooajal viimast korda ka veel Karikavõistluste võitjatele, kuid kuna Levadial oli koht Euroopas olemas läks Euroopa Liiga koht karikasarja II koha omanikule. Seega oli juba enne karikafinaali teada, et olenemata finaalmängu tulemusest, on FC Santose jaoks koht EUROOPA LIIGA I EELRINGIS olemas. Midagi sellist polnud Eesti jalgpallis varem juhtunud. Madalamate liigade meeskond jõuab finaali välja ja annab Levadiale ka paraja lahingu. Finaalis said punavalged küll 0:4 tappa, kuid kõik emotsioonid olid endiselt laes. Keegi poleks sellist ajaloolist minekut uskunud ja loomulikult oli selle “kirss tordil” Euroopa Liiga I eelringi mängud norrakate IFK Trömsöga. Midagi sellist korrata on iga praeguse punavalge särgi kandja unistus. Usume, et selliseid vägevaid hetki saame veel kogeda!

Karikasari 2014/2015 algas ja lõppes ühe hetkega

Värsked muljed ja emotsioonid karikafinaalist ei olnud veel kadunud, kui tuli alustada uut karikasarja teekonda. Esimese ringi vastaseks Esiliiga üks paremaid Tallinna FC Flora duubelmeeskond. Eelmise hooaja tulemustele toetudes ja meeskonna heale käekäigule toetudes oodati avamängust edasipääsu. Flora II meeskonnaga peeti maha aga väga haarav ja põnev kohtumine mis 120 minuti möödudes lõppes seisuga 3:3. Tuli lüüa penalteid ja seekord olid pealinna mehed 9:8 tulemusega paremad. Seega oli värskete karikafinalistide jaoks Evald Tipneri 2014/2015 karikasari lõppenud.

Karikasarja 2015/2016 hooajal polnud loosiõnne

Tolle hooaja karikasari algas vabaloosiga järgmisesse ringi. Seal saime vastaseks III liiga võistkonna Pärnu JK Poseidon kellest saime koduväljakul jagu tulemusega 11:0. Järgmine ehk 1/16 finaal tõi vastaseks taaskord FC Kuressaare. Haaravad normaal ja lisaaja mängiti 2:2 viiki. Tuli lööma hakata penalteid ning seekord olid punavalged 4:2 tulemusega järgmises ringis. Mart Poomi Jalgpallikoolina tuntud Nõmme United oli punavalgete 1/8 finaali järgmiseks vastaseks. Ka sealt suudeti edasipääs kindlustada 3:2 võiduga. Koht veerandfinaali oli käes ja oodata jäi järgmisi vastaseid loosiga. Võimalikud vastased olid nii FC Flora, Nõmme Kalju, Sillamäe Kalev, Tartu Tammeka ja ka mitmed madalamate liigade meeskonnad. Seekord loosiõnne polnud ja vastu tuli astuda Tallinna FC Flora esindusega. Häbisse ei jäädud, kuid vastu tuli võtta 1:3 kaotus. Mängu highlight oli kindlasti Jarmo Aaviste värav, kui Flora kaitsjatele õigeaegse avanemisega tagatulesi näitas ja külmavereliselt väravavahiga 1vs1 olukorras palli väravasse lükkas.

Karikasarja 2016/2017 teekond lõppes samuti esimeses ringis

Avaringi vastane ja esimene mäng oli samuti ajaloohõnguline, sest esmakordselt said ametlikult kokku kaks Tartu kanget – FC Santos vs JK Tammeka. Kui omavahel oldi mõõtu võetud mitteametlikes mängudes, siis Evald Tipneri karikassarja esimene ring oli nende kahe esimeseks ametlikuks mänguks. Tamme staadionil peetud kohtumises oli punavalgetel küll omad võimalused, kuid tuli lõpuks tunnistada Tartu Tammeka 2:0 paremust. Seega lõppes eelmise hooaja karikasari punavalgetele juba arvaringis.

Karikasarja 2017/2018 teekond algab 

Nagu varem mainitud, siis esindusmeeskonna tänavuse hooaja karikamängud algavad kolmapäeval kell 19:30 Annelinna kunstmurustaadionil. Esimesest ringist pääseti vabapääsmega edasi ning 1/32 finaal tõi vastaseks III liigas palliva Paide Linnameeskond III. Kõikidele pealtvaatajatele on sissepääs TASUTA!

Jalgpall südames!