Esindusmeeskond alustab, peatreenerilt eelvaade

Viimasel ajal paljuräägitud Eesti jalgpalli liigahooaeg saab lõpuks oma avavile ja see tähendab ka esimest mängu FC Santose esindusmeeskonnale. Eelvaate uuele hooajale teeb ka peatreener Janar Sagim.

Janar, hooaeg algab pühapäeval, ilmselt korralike külmakraadidega ja täiesti võõral staadionil. Igasugune koduväljakueelis on mitte meie otsuste tõttu meilt võetud. Kuidas eelolevaks mänguks esindus valmis on?

“Millegi pärast 24. veebruaril EV 100 presidendi vastuvõtt Läti Rahva Muuseumis ei toimunud. Samas ERM-is polnud just väga külm ja libe ka. Annelinnas puhub punavalgetele ikka taganttuul veidi rohkem seega ega see meeskonnas sooja vastuvõttu kaasa ei toonud- aga saame üle.”

“Külm ilm ja libedad jäised väljakud on viimase kuu ettevalmistusele oma jälje jätnud, kuid selles suhtes on vist enamus Esiliiga meeskondi võrdses seisus. Santose esindussats on kindlasti eelmise aastaga võrreldes kogenum ja kohanemisvõimelisem ning on suuteline ka keerulistes oludes sisu näitama.”

Kuidas ennustad tänavust eelseisvat hooaega? Kas saab tabelis olema üllatusi?

“Kui vaadata Esiliiga koosseisu muutust võrreldes hooajaga 2017, on kaks kogenud mängumeestega võistkonda tõusnud Premium liigasse ning seega on liigas mängivate võistkondade keskmine vanus veelgi langenud. See võib luua mulje, et liiga tase on pisut langenud.”

“Kuna liigas on 3 uut satsi ja ka palju uusi peatreenereid, siis üllatusi kindlasti tuleb. Kalju ja Kalevi esindusmeeskonnad on rohkelt ennast täiendanud, seega on ka nende duubelvõistkonnad vähemalt osades mängudes tugevdatud koosseisudega. Keila kogenud mängumehed ootasid tõusu liigatasemes, nüüd tahavad samuti ennast siin kehtestama hakata. Maardu otsus kõrgemal tasemel mängimisest loobuda, on favoriidikoorma nende õlule pannud, samas muud jõujooned kasvõi Premium liigaga võrreldes nii paigas ei ole.”

Millised muudatused on olnud esindusmeeskonnas enne hooaja algust? (lahkujad, tulijad, noored, kes tulid ja mis põhjusel?)

“Hooaja eelvaadetes on ka mitmed Premium liiga võistkonnad kurtnud, et pealinnast väljaspool on uute täienduste toomine vägagi raskendatud. Ka meie uksele käidi veel nädal enne planeeritud liigahooaja algust koputamas. Tartul on küll mõningad plussid kõrg- ja kutsekoolide näol olemas, aga regionaalpoliitika võlud ja valud on siiski tuntavad. Ka meie täiendused väljaspool Tartut, Rasmus Kriisa ja Andree Porila on siin kooliteed alustanud. Tartust seest on lisandunud Premium liiga karastusega Artur Laks ja samuti Merkuur-Juuniorist jalgpallihariduse saanud Georg Koros. Lisandunud on ka 2017. punavalgete rivaalklubis Welco mänginud winger Kristofer Reinberg. Uute täienduste kohta saab öelda, et konkurents osadele positsioonidele on kindlasti tihedam ja koht algkoosseisus tuleb välja teenida. Santose noortesüsteemist on esindusmeeskonna treeningutega liitunud ka eelmisel aastal tuleristsed saanud ründavad mängijad Steven Õssu, Mark-Oskar Arst, Tanel Tuul, Artur Aus ning lausa 2001. sündinud kaitsjad Mallor Pihu ja Markus Sossi. Meeskonna debüüt liigamängus on tegemata poolkaitsjatel Chris-Robin Heinakroonil, Kenert Zukkeril ja Rainer Jeeretil. Lisandunud noortel tuleb trennides veel kõvasti vaeva näha- et liigas karastunud mängumehed paika panna ja nende koht ära võtta.”

“Kindlasti on noortesüsteemis veel andekaid mängumehi, kes oleks juba praegu valmis vähemalt trennides koha välja mängima, aga osadele positsioonidele on konkurents väga suur. Teatavasti on konkurents edasiviiv jõud, seega nö vanad kalad ennast mugavalt tunda ei saa. Lahkujatest suurim nimi loomulikult FC Santose keskvälja “engine room’i”  Genoa Sampdoria vastu vahetanud Markus Soomets. Premium liigas Pärnu JK Vapruses tahab jala ukse vahele saada Rene Prans. Erinevatel põhjustel ei ole nimekirjas ka enam Karl-Erik Vidajat ja Mark-Sandor Koltsi. Eelmise hooaja kapten Joonas Kartsep lisandub pärast ajateenistust veel enne Esiliiga suvepausi. ”

Esimene tänavune Esiliiga kohtumine Sepa staadionil

Kui Esiliiga avavooru kohtumine FC Santose ja JK Welco vahel lükkus praegu edasi, siis II vooru kohtumine FC Elva ja FC Santose vahel toodi Sepa staadionile (allküttega kunstmuruväljak). Peamiseks probleemiks ongi täiesti läbi jäätunud kunstmuruväljakud, mis oleks hetkel paras jäähokimeeskondadele välja rentida. Sepa staadioni altkütesüsteem loodetavasti lahendab selle probleemi.

Esialgu FC Elva kodumänguna toimuma pidanud kohtumine pöörati lõpuks FC Santose kodumänguks. Silmi pööritama pani

see nii treenereid, kui ka mängijaid, sest ilmselgelt võeti meil lihtsalt üks kodumäng ära. Kuid mis teha, tuleb kõrgemal asuvate isade otsuseid aktsepteerida ja esimene märk tänavusel hooajal maha panna.