Esindus näitas kodus vägevat minekut

Santose esindusmeeskond võttis mõneti üllatavalt kindla võidu Esiliiga 31. vooru kohtumises, kui Annelinna staadionil alistati Rakvere Tarvas tulemusega 6:1. Karl Rudolf Õiguselt selles mängus “hat-trick”.

Esiliiga 31. mänguvoor tõi Annelinna staadionile mängima liigas 8. kohal paikneva FC Santose ja 3. kohal paikneva Rakvere JK Tarva. Kui viimases mängus Rakvere Linnastaadionil kohtuti olid Tarva mehed tulemusega 3:1 punavalgetest paremad ja enne seda tuli 2 võitu just punavalgetele. Peaaegu oma parimas rivistuses mänginud FC Santos pani gaasipedaali põhja koheselt ja poolajapausile mindi punavalgete 3:1 eduseisus. Teisel poolajal ei lasknud väravad end kaua oodata, sest 64. minutiks oli seis 6:1 mis jäi ka lõppskooriks. Jala said valgeks Õigus, Alve, Kartsep ja Meinhard.

Mõlema meeskonna treenerite kommentaarid peale mängu soccernet.ee portaalile:

“Kui neli korda hooajal mängid ühe võistkonnaga, näed ära, mis on nende trumbid ja nõrkused,” selgitas Sagim.

“Rakvere üks väga suur trump on nende liider, aga täna oli tunne, et nad olid nagu peata kanad. Ootasime kõva võitlust, aga täna seda ei tulnudki.”

Rakvere Tarvagi peatreener Urmas Kirs tõdes, et suurt midagi teha ei olnud. “Sellist sauna me ei oodanud, aga noored poisid olid särtsu täis ja lõid mõlema poolaja alguses kaks kiiret väravat, sinna see läks,” nentis Kirs.

Mis oli teisiti võrreldes viimase omavahelise mänguga, mis Tarva 3:1 võiduga lõppes? “Nii mõnigi mängija väljakul oli teine, aga muud väga ei olnudki. Täna teatud asjad ei toiminudki. Arvan, et täna sellest satsist ei saanud rohkem välja pigistada. Ükski taktika ei toimi, kui mängijad ei suuda seda ellu viia.”

Esindusmeeskonna järgmine kodumäng toimub 1. oktoobril, kui Annelinna staadionil kohtutakse FC Kuressaarega.

21. septembril kell 19.00 Tartu Annelinna kunstmurustaadionil

Tartu FC Santos – Rakvere JK Tarvas 6:1 (3:1)
6., 8., 56. Karl Rudolf Õigus, 31. Alar Alve, 50. Joonas Kartsep, 64. Alex Meinhard – 35. Siim Rannamäe

Hoiatused: 89. Dmitri Baikov
Mänguolud: +18, pilves tuulevaikne ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 110
Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Marto Kiisk, Petteri Schultz
Neljas kohtunik: Danel Udu

Santos: Alar Alve (73. Karl Markus Kõivastik), Kaarel Kallandi, Joonas Kartsep, Kenn Laas, Alex Meinhard (67. Artur Aus), Kevin Märtmaa, Ermo Ojaste, Frederik Pelska, Markus Soomets (73. Oskar Meus), Karl Rudolf Õigus, Jarmo Aaviste (79. Tanel Tuul).
Varus: Artur Aus, Karl Markus Kõivastik, Oskar Meus, Peeter Samoldin, Tanel Tuul, Joonas Luts.

Tarvas: Artem Levizi (69. Sander Susi), Aleksei Larin (67. Germo Sivard), Mihkel Saar, Kaarel Saar, Taavi Münter, Elar Tovstik, Mihkel Gull (73. Chris Martin), Mario Kuokkanen, Dmitri Baikov, Siim Rannamäe, Madis Reimal.
Varus: Chris Martin, Toomas Kiis, Henri Hang, Sander Susi, Sten Tammik, Germo Sivard.