Duubel ja U17 Eliitliiga võistkonnad lõpetasid hooaja

Teeme pisikese ülevaate meie järelkasvu võistkondade kohta, kust peaksid järgmised mängumehed esindusmeeskonda peale tulema. Duubelmeeskonna ja U17 poiste treener Taivo Idavain võtab hooaja kokku. 

FC Santos II ja U17 meeskonna peatreener Taivo Idavain, mõlema võistkonna hooaeg on tänaseks päevaks lõppenud. II liigas mängivale Santose duubelmeeskonnale 11. koht ja U17 Eliitliigas poistele 7. koht. Kuidas ise hooajaga rahule jääd?

“No kui liigatabelit vaadata,, siis võib öelda et täitsime miinimumeesmärgid. 2. liigasse suutsime viimase vooru võiduga püsimajäämise kindlustada ja U17 Eliitliigas päris viimaseks ei jäänudki. Enne hooaja algust ootasin treenerina mõlemalt meeskonnalt paremat tulemust, siis erinevatel põhjustel hooaja keskel tuli lõppeesmärgid ka ümber mõelda. Rahulolu tekitab aga see, et tihti oli treenerina raske paika panna kes alustab algkooseisus – järelikult on piisavalt mängumehi keda saad usaldada ja kes võtavad platsil vastu parimad otsused. Mõlema liiga tase on juba piisavalt kõrge, mängutempo kiire ja nii suurt füüsilist koormust polnud nii mõnigi mängija oma elus veel kogenud, kui sel aastal U17 Eliitliigat mänginud poisid. Selles osas olen rahul ka lõpptulemusega, et suutsime suuremaid vigastusi vältida ja hooaja lõpuni terved püsida. Kui võrrelda mängijaid mõlemas meeskonnas enne ja pärast 2016/17 hooaega, siis nii mõnigi mängija on silmnähtavalt edasi arenenud ja kasvanud nii jalgpalluri kui inimesena. Ja loodetavasti jätkavat sama ka järgmistel hooaegadel.”

Põhjus, miks just nendest kahest võistkonnast korraga rääkida on see, et väga paljud poisid mängisid nii täiskavanute II liigat, kui ka U17 Eliitliigat. Kas ja kuidas meeste liigaga kohaneda suudeti?

“Lõpptulemuse võib kanda ikkagi positiivse poole peale, just mõeldes sellele, et kas suudeti kohaneda. Siis vastuseks on jah, sest nii mõnigi U17 poiss teenis mänguminuteid ka duubelmeeskonnas mitte selle tõttu, et poleks olnud mängijaid, vaid seepärast et mängija meisterlikkus on juba seal maal. Loomulikult on 2 liiga tase piisavalt füüsiline, et päris iganädalaselt ei tahtnuks ma U17 poisse seal mängitada, aga tihti tuli seda teha. Eranditult kõik U17 mängijad, kes ka duubelmeeskonna eest platsil käisid said hindamatu kogemuse ja tundsid ka omal nahal seda , mis kiirusega tuleb vastu võtta otsuseid mängusituatsioonis meeste vastu mängides. Tehniliselt võid ju olla väga hea mängija, aga kui hoiad palli liiga kaua, siis sellel tasemel on see suure tõenäosusega juba pallikaotus. Hooaja arenedes, aga kohaneti kenasti nii kiiruse kui füüsilise poolega mängust.”

Peaeesmärgiks on mängijate kasvatamine esindusmeeskonda, kas peale tänavust hooaega keegi teenib kutse esindusmeeskonda? Ehk kas eesmärk kannab vilja?

“Vastan kõigepealt teisele küsimuse osale. Jah, eesmärk kannab kindlasti vilja, sest ei oska küll nimetada ühtki nime kes oleks aastaga kehvemaks läinud, pigem on juba see hooaja lõpp mõni duubelmeeskonna nimekirjas olev mängumees esindanud rohkem esindusmeeskonda kui duubelmeeskonda. Ja küsimuse esimesele poolele vastuseks, et mina saan ainult jagada peatreenerile soovitava sisuga põhjendatud arvamust mõnest mängumehest, kes vääriks minu arvates võimalust ennast tõestada. Aga jah, neid nimesid on üle 1 nime kindlasti!”

Millised väljavaated järgmise aasta koosseisudega? Uut verd tuleb peale (just duubelmeeskonda ja eliitliiga võistkonda)?

“Duubelmeeskonnal on meil nii noor kooseis, et väga kiiresti seda verevahetust teha pole nagu vaja. Aga kindlasti mõned teravamad 2002 sündinud noored mängumehed saavad oma ristsed järgmine aasta 2.liigas. 2001.a. sündinud poisid peaksid järgmine aasta võtma kanda duubelmeeskonna põhiraskuse. Eliitliiga on järgmine aasta 2002/2003 aasta sündinud poiste pärusmaa. Osad 2002 poisid mängisid ja aitasid ka sellel aastal U17 liigas 2001 sündinud mängumehi, nii et neil on kogemus ja ettekujutus tasemest ka olemas. Seega kogu 2003 grupipoisid on uus veri ja osad 2002 samuti.”

“Asi mis vajab kindlasti veel mainimist on see, et taaskord oleme teinud tubli hooaja lõpu. Lihtne näide on see, et hooaja peale kogusime kõigest 4 võitu (U17 Eliitliigas), kuid viimased 3 võitu võtsime viimase 5 mänguga. Mingit arengukõverat see peaks näitama?!”

Koosseisu ja tulemusi võimalik vaadata:

U17 Eliitliiga tabel:

 

 

Foto: jalkafoto.com