AMETLIK: Täitus Markus Soometsa lapsepõlveunistus

FC Santose Jalgpallikooli kasvandik ja esindusmeeskonna mängija Markus Soomets liitus Itaalia tippklubi U.C. Sampdoria U21 võistkonnaga, kellega esialgus sõlmis 1,5 aastase lepingu.

Huvi Itaaliast algas juba eelmisel aastal ja Markus jõudis ennast Sampdoriale kahel korral ka näitamas käia. Ka enne eilset ametlikku üleminekut oli Markus juba kaks nädalat klubi juures olnud.

“6-aastaselt tekkis mul unistus mängida jalgpalli välismaal ning 14-aastaselt panin paika eesmärgi, et oman professionaalset lepingut enne täisealiseks saamist.

Mul oli südamest hea meel, et kuu aega enne 18. eluaastat täitus mu unistus kui ka eesmärk” oli Markus siiralt õnnelik, kui tehing sai ametlikuks. “Santosest saadud mänguline intelligents ning aja investeerimine trennidesse aitas mind Sampdoriasse ning siit edasi on vaja teha ainult palju tööd ja ennast tõestada.”

Teekonda jalgpalli juurde alustas Markus Maarjamõisa lasteaias toimunud Santose jalgpalli huviringist ning sealt liitus ta edasi juba Santose Jalgpallikooli treeniggrupiga. Oma esimese mängu Santose esindusmeeskonna eest tegi Soomets kõigest 15-aastasena, kui Tipneri Karikavõistluste 1/32 finaalis kohtuti Pärnu JK Poseidoniga.

“Suur aitäh Santosele, kes tegi minust jalgpalluri ning õpetas mulle seda imelist mängu. Olen hästi tänulik oma perekonnale, kes on mind nii palju toetanud, ja eriti suured nukid isale, kes ööd ja päevad läbi tegeles minu lepinguga, et jõuaks ilusti tähtaega.”

Markuse siirdumine U.C. Sampdoriasse on suur tunnustus ja kiitus tervele Santose organisatsioonile/klubile. Markus on suure potentsiaaliga mängumees ja omalt poolt soovime Markusele sihikindlust ja edu edasisel jalgpalluriks arenemise teekonnal. Usun, et kõik suur on alles ees.

Tänusõnad Tartu Santose treeneritele, kes on andnud oma panuse Markuse arengusse: Leino Lõnsu, Janar Sagim, Siim Säesk ning Markuse vanematele, kes on usaldanud Santose jalgpalliklubi.

Jalgpall südames!